Rezultate olimpiade şi concursuri 2010-2011

Autor: Paulescu Augustina-Letiţia

I. FAZA JUDEŢEANĂ:

· Informatică:
- Tatomir Radu (clasa a X-a) - locul I (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);
- Pîrvănescu Livius (clasa a X-a) - locul I (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);
- Cărăbineanu Bogdan (clasa a XII-a) - locul III (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);

· Concursul de Informatică Aplicată:
- Martinescu Claudiu (clasa a IX-a) - locul I (profesor îndrumător: Bunceanu Daniel);
- Popescu Dragoş (clasa a IX-a) - menţiune (profesor îndrumător: Bunceanu Daniel);
- Tatomir Radu (clasa a X-a) - locul I (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);
- Pîrvănescu Livius (clasa a X-a) - locul II (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);
- Motea Ion (clasa a XI-a) - locul III (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);
- Leşu Marius (clasa a XI-a) - menţiune (profesor îndrumător: Bunceanu Magdalena);

· Mecanică Auto:
- Dunărinţu Gheorghe (clasa a XI-a A.C.) - locul I (profesori îndrumători: Tatomir Simona, Dăneasa Dănuţ);
- Guran Toma (clasa a XI-a A.C.) - locul III (profesori îndrumători: Tatomir Simona, Dăneasa Dănuţ);
- Bălănescu Adrian (clasa a XI-a A.C.) - locul III (profesori îndrumători: Tatomir Simona, Dăneasa Dănuţ);

· Tehnician în Instalaţii Electrice:
- Creţu Simona (clasa a XI-a ) - locul III (profesor îndrumător: Floroiu-Iovan Mioara);

· Biologie:
- Bîrsan Oana (clasa a X-a) - locul II (profesor îndrumător: Popescu Ramona);
- Cărăbineanu Alexandra (clasa a X-a) - locul II (profesor îndrumător: Popescu Ramona);
- Ciobanu Dragoş (clasa a X-a) - menţiune (profesor îndrumător: Popescu Ramona);
- Crăciunescu Andreea (clasa a XI-a) - menţiune (profesor îndrumător: Dunărinţu Mihaela);
- Corcoveanu Daniel (clasa a VII-a) - menţiune (profesor îndrumător: Tudora Alina);
- Băloi Alin (clasa a VII-a) - menţiune (profesor îndrumător: Tudora Alina);

· Limba engleză:
- Neţoiu Mălina (clasa a VII-a) - locul II (profesor îndrumător: Băloi Olguţa);

· Limba şi literatura română:
- Căpăstraru Flavia (clasa a V-a) - menţiune (profesor îndrumător: Paulescu Mirela);
- Bunceanu Ştefania (clasa a VI-a) - menţiune (profesor îndrumător: Bumb Maria);

· Matematică:
- Bunceanu Ştefania (clasa a VI-a) - menţiune (profesor îndrumător: Cojocaru Ioan);

I. FAZA NAŢIONALĂ:

· Mecanică Auto:
- Dunărinţu Gheorghe (clasa a XI-a A.C.) - menţiune specială (profesori îndrumători: Tatomir Simona, Dăneasa Dănuţ);

Rezultatele din anul şcolar 2009-2010 pot fi văzute aici: http://liceu.baiadearama.ro/continut.php?id=10