Profesori:

Aria curriculară Biologie-Educaţie fizică:
· Ciurea Ion
· Dunărinţu Mihaela
· Gurgu Minodora
· Jujan Ionel-Remus
· Modoran Ion-Eduard
· Popescu Cristian Emil
· Popescu Paula Ramona
· Tudora Maria Alina
· Vîlți Liviu-Marian

Aria curriculară Comisie învățători:
· Ţînţaru Claudiu
· Albescu Ion
· Albescu Maria
· Buzducea Mihaela
· Covasală Liliana
· Dăogariu Elena
· Dăogariu Valeriu
· Murdeală Simona Florida
· Paloş Gabriela
· Semenescu Liviu
· Tatomir Domnica
· Toma Mariana
· Trancă Elena
· Trancă Nicolae

Aria curriculară Comisie educatori:
· Anghelescu Rozica
· Bordînc-Pîrvulescu Sanda
· Mara Diana-Cerasela
· Oprişan Maria
· Picioruş Florentina
· Pitica Mirela-Mirabela
· Predescu Ioana
· Răduică Nadia
· Troacă Liliana

Aria curriculară Fizică şi Chimie:
· Alexescu Ionelia
· Doandeş Cristina
· Nadolu Liliana Leontina
· Orzescu-Pleşu Victoria-Claudia
· Ploscaru Săndel
· Popescu Nicolae
· Ungureanu Nicuşor

Aria curriculară Limba şi literatura română:
· Şerban Mioara
· Boteanu Cornel
· Despău Ion
· Paulescu Augustina Letiţia
· Paulescu Mirela
· Semenescu Iuliana

Aria curriculară Limbi moderne:
· Cărăbineanu Simona
· Crăcea-Jianu Alina-Maria
· Crăciunescu Gabriel
· Martinescu Maria
· Opriţoiu Raluca Corina
· Paulescu Aura-Angela
· Ploscaru Nicoleta
· Ploscaru-Lungulescu Ana
· Tatomir Corina-Georgeta
· Titerlea-Bălu Cristian
· Traicu Adina Cristina

Aria curriculară Matematică:
· Buzducea Dorel
· Cojocaru Ioan
· Covasală Sorin
· Doman-Tihoi Elena-Maria
· Ploscaru Cornel
· Popescu Lilia
· Simionescu Loredana
· Tudorescu Loredana

Aria curriculară Medici și farmaciști:
· Bololoi Vasile-Claudiu
· Iovan Relu
· Nicolescu Andreia-Violeta
· Puca Bogdan
· Stănoi Mirela-Nuțica
· Zaroniu Lorena

Aria curriculară Om și societate:
· Arjoca Valentina
· Bona Marian-Daniel
· Caşotă Daniela
· Ciulpan-Dragomirescu Cătălina
· Cornea Alina-Ramona
· Dima Alina-Elisabeta
· Doandeș Ioana-Nela
· Lazăr Alina-Cristina
· Lazăr Costel
· Maimuţ Adrian
· Nebunu Vili Dorin
· Piţu Angelica
· Popescu Carmen
· Stoian Marius
· Trandafir Nicoleta Măriuţa
· Vlădulescu Dorina

Aria curriculară Tehnică:
· Bărbieru Elena
· Bobic Daniela
· Bunceanu Daniel
· Bunceanu Emanuela Magdalena
· Ciucu Virginica
· Dăneasa Dănuţ
· Enescu Ioan-Octavian
· Floroiu-Iovan Sorin
· Manţoc Gheorghe
· Matei Ion
· Pîrţac Dorin
· Paulescu Vasile
· Predescu Gheorghe-Eugen
· Surdei Lorentza Augustina
· Tatomir Simona
· Titerlea-Bălu Lucian

Notă: Informaţii valabile pentru anul şcolar 2017-2018