Acasă -> Ştiri -> 2012 -> decembrie:

Paulescu Andreea - vicepreşedinte CRE S-V

Data: 28/12/2012

În intervalul 23-25 noiembrie la Tabara Cozia din Călimăneşti, s-a desfăşurat Conferinţa Regională a reprezentanţilor Consiliilor Judeţene ale Elevilor, Regiunea Sud-Vest, organizată de Consiliul Judeţean al Elevilor Vâlcea şi Direcţia Judeţeană de Tineret si Sport Vâlcea.
Reprezentaţii CJE MehedinţiLa aceasta, Consiliul Judeţean al Elevilor Mehedinţi a fost reprezentat de: Paulescu Andreea (Preşedintele Consiliului Elevilor Mehedinti), Agnana Brebu (Secretar al Consiliului Elevilor Mehedinţi), Daniel Boboiceanu (Preşedinte al Consiliului Elevilor Mehedinţi 2011-2012) şi Degeratu Codruţa (Senior - fost membru - al Consiliului Elevilor Mehedinţi).
Reprezentanţii elevilor olteni au avut deosebita onoare de a fi vizitaţi şi de Petre Andrei-Bogdan, actualul preşedinte al Consiliului Naţional al Elevilor.
În cadrul regionalei, s-au desfăşurat alegerile pentru noul birou executiv al Consiliului Regional al Elevilor S-V, în urma acestora preşedintele Consiliului Judeţean al Elevilor Mehedinţi - Paulescu Andreea, ocupând funcţia de vicepreşedinte.
Întâlnirea a fost facilitată de formatorii Consiliului Naţional al Elevilor: Cioinică Maria, Cioinică Constantin şi Chisavu Nicolae, Inspectorii generali de educaţie permanentă din fiecare judeţ: Mehediţi (Cristinel Degeratu), Olt, Gorj, Vâlcea, Dolj şi Carmen Florescu din partea Direcţiei Judeţene de Tineret si Sport Vâlcea.
Comunicat emis de Consiliul Judeţean al Elevilor Mehedinţi.