Acasă -> Ştiri -> 2008 -> decembrie:

Festivitate dedicată Zilei Naţionale a României

Data: 02/12/2008

Vineri, 28.11.2008, de la ora 11 a avut loc la Casa de Cultură din Baia de Aramă o festivitate dedicată "Zilei Naţionale a României – 1 Decembrie" sub coordonarea doamnei Dunărinţu Mihaela, consilier educativ la Grupul Şcolar Industrial "Constantin Brâncoveanu" Baia de Aramă.
Festivitatea a fost deschisă de către domnişoara Nicola Alexandra, profesor de istorie, care a explicat pe scurt semnificaţia zilei de 1 Decembrie.
A urmat un spectacol de muzică şi poezie susţinut de preşcolari, indrumaţi de către doamnele educatoare Bobic Silvia şi Ploscaru Valerica.
După aceea, elevii de la Clubul Copiilor Baia de Aramă au susţinut o activitate cultural-artistică.
Nu au lipsit de la spectacol nici elevii claselor I-IV care sub îndrumarea doamnelor învăţătoare Tunaru Mihaela şi Boteanu Aneta au prezentat un frumos moment artistic.
Festivitatea s-a incheiat cu un montaj literar-artistic susţinut de către elevii de liceu ai Grupului Şcolar Industrial "Constantin Brâncoveanu" Baia de Aramă sub îndrumarea doamnelor profesoare Mioara Şerban şi Nicoleta Ploscaru.
Câteva fotografii de la acest eveniment găsiţi mai jos:

1 Decembrie 1 Decembrie 1 Decembrie 1 Decembrie
1 Decembrie 1 Decembrie