Acasă -> Ştiri -> 2013 -> martie:

Rezultate la olimpiadele de Informatică şi TIC

Data: 27/03/2013

A devenit tradiţie în ultimii ani ca elevii Liceului Tehnologic "Constantin Brâncoveanu", îndrumaţi de domnii profesori Bunceanu Daniel şi Bunceanu Magdalena, să obţină rezultate bune şi să aducă premii de la olimpiadele de Informatică şi Tehnologia Informaţiei, atât la nivel judeţean şi chiar la nivel naţional (Tatomir Radu - premiul III - în 2010, la Concursul de Informatică Aplicată desfăşurat la Oradea).
Şi anul acesta elevii din Baia de Aramă s-au prezentat mai mult decât onorabil obţinând rezultate bune şi foarte bune.
Astfel, la Olimpiada Judeţeană de Informatică de la liceul nostru au participat 5 elevi: Bălănescu Adrian (cls. a IX-a), Martinescu Sorin (cls. a IX-a), Vîrzob-Trăneci Bogdan (cls. a X-a), Tatomir Radu (cls. XII-a) şi Pîrvănescu Livius (cls. a XII-a). Dintre aceştia 3 au obţinut premii: Tatomir Radu - premiul I, Pîrvănescu Livius - premiul II şi Vîrzob-Trăneci Bogdan - menţiune.
Elevii participanţi la OTI - 2013La Olimpiada de Tehnologia Informaţiei - faza judeţeană, au participat 8 elevi: Bălănescu Adrian (cls. a IX-a), Martinescu Sorin (cls. a IX-a), Neţoiu Mălina (cls. a IX-a), Mischie Sorin (cls. a X-a), Ţăpîrdea Viorel (cls. a X-a), Popescu Dragoş (cls. a XI-a), Ciurea Nicolae (cls. a XII-a) şi Ploscaru Cătălin (cls. a XII-a). Dintre aceştia 4 elevi au obţinut premii: Neţoiu Mălina, cls. a IX-a - premiul III, Bălănescu Adrian, cls. a IX-a - menţiune, Mischie Sorin, cls. a X-a - premiul III şi Ciurea Nicolae, cls. a XII-a - menţiune. Felicităm pe această cale atât pe elevii care au participat la olimpiadele mai sus menţionate cât şi pe domnii profesori: Bunceanu Daniel şi Bunceanu Magdalena.