Acasă -> Ştiri -> 2015 -> martie:

Rezultate foarte bune la olimpiadele de Informatică şi Tehnologia Informaţiei (2015)

Data: 26/03/2015

De câţiva ani, Liceul Tehnologic "Constantin Brâncoveanu" s-a "abonat" la premiile olimpiadelor şcolare judeţene de Informatică şi Tehnologia Informaţiilor, elevii noştri obţinând permanent rezultate excelente la aceste discipline sub îndrumarea domnilor profesori Bunceanu Magdalena şi Bunceanu Daniel.

Nici anul acesta nu a fost mai prejos.

Astfel, la olimpiada de Informatică desfăşurată pe 7 martie 2015, s-au obţinut două menţiuni la clasa a X-a prin elevii Boţa Victor-Cristian şi Cărăbineanu Răzvan-Petrişor iar la clasa a XI-a un premiu II, elev Martinescu Sorin. Profesorii îndrumători ai elevilor premiaţi au fost Bunceanu Magdalena şi Bunceanu Daniel.

Rezultate şi mai bune au obţinut elevii noştri la Olimpiada judeţeană de Tehnologia Informaţiei, desfăşurată pe 21 martie.

La clasa a X-a au fost obţinute:

• premiul I - elev Stănescu Ovidiu-Petrişor, profesor îndrumător Bunceanu Magdalena;
  • premiul II - elev Bunceanu Gabriel-Daniel, profesor îndrumător Bunceanu Magdalena;
  • menţiune - elev Bunceanu Ştefania-Alexandra, profesor îndrumător Bunceanu Magdalena.

La clasa a XI-a au fost obţinute:

• premiul I - elev Neţoiu Andra-Mălina, profesor îndrumător Bunceanu Daniel;
  • premiul III - elev - Bălănescu Adrian-Gabriel, profesor îndrumător Bunceanu Daniel

Avem aşadar doi elevi care ne reprezintă liceul la faza naţională a olimpiadei de Tehnologia Informaţiei, care se desfăşoară anul acesta la Buzău: Stănescu Ovidiu-Petrişor şi Neţoiu Andra-Mălina.

Felicităm toţi elevii participanţi la olimpiade pentru rezultatele bune obţinute, pe domnii profesori îndrumători pentru pregătire şi implicare iar celor doi elevi calificaţi la "naţională" le dorim mult succes!