Acasă -> Ştiri -> 2016 -> martie:

Rezultate excelente la Olimpiada Tehnică

Data: 18/03/2016

Elevii Colegiul Tehnologic "Constantin Brâncoveanu" au obținut rezultate foarte bune la Olimpiada Tehnică, etapa județeană, desfășurată în acest an la Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Drobeta Turnu Severin în data de 27.02.2016.

Astfel, la domeniul Electric, calificarea "Tehnician în instalații electrice", elevii noștri îndrumați de domnul prof. ing. Floroiu-Iovan Sorin, au obținut următoarele premii:

• Locul I - Tîrsînă Victor Ciprian (clasa a XII-a A);
  • Locul II - Hîrțaucă Dana-Andreea (clasa a XI-a A);
  • Mențiune - Tudorescu Pentronela-Nicoleta (clasa a XI-a a)

La Domeniul Mecanică, calificarea "Tehnician mecanic pentru întreținere și reparații", îndrumător prof. ing. Surdei Lorentza:

• Locul III - Cojocaru Marius-Cătălin (clasa a XI-a B).

Elevul Tîrsînă Victor Ciprian s-a calificat astfel la faza pe țară care se va desfășura anul acesta la Brașov (pentru domeniile: Electric, Electrotehnic, Eelectromecanic, Electronică, Automatizări, Telecomunicații) în perioada 18-22 aprilie.

Îi felicităm pe elevi și pe profesorii îndrumători pentru rezultate și dorim mult succes elevului nostru Tîrsînă Victor Ciprian la faza națională a Olimpiadei Tehnice, domeniul Electric.