Acasă -> Ştiri -> 2009 -> septembrie:

An şcolar nou, 2009-2010

Data: 14/09/2009

14 septembrie 2009, este data de început a unui nou an şcolar. Acest nou an şcolar vine la Baia de Aramă cu multe noutăţi.
În primul rând conducerea. Începând de acum conducerea unităţii s-a schimbat. În locul domnilor profesori Stoican Victor şi Cojocaru Ioan, au fost numite doamnele Dunărinţu Mihaela - director şi Tatomir Simona - director adjunct.
Pentru prima dată de la înfiinţare, Grupul Şcolar Baia de Aramă are un număr de 6 clase de-a IX-a, cursuri de zi.
Tot pentru prima dată a fost înfiinţată o clasă de-a IX-a de frecvenţă redusă, venind astfel în întâmpinarea celor care au împlinit cel puţin 18 ani şi au finalizate cel puţin 8 clase, dar n-au finalizat cursurile liceale.
Din păcate, tot ca noutate este şi faptul că după mulţi ani, datorită scăderii numărului de elevi, nu s-au mai realizat 2 clase de-a I-a, ci numai una.
Cu ocazia festivităţii desfăşurate au luat cuvântul, pe rând, doamna director Dunărinţu Mihaela, domnul viceprimar Buncianu Ilie şi doamna director adjunct Tatomir Simona, urând elevilor şi cadrelor didactice un an şcolar nou plin de împliniri. În încheiere, câţiva elevi din ciclul primar au susţinut un scurt recital.
După festivitate, elevii au intrat la clase, cunoscându-şi noii diriginţi şi colegi, acolo unde a fost cazul, şi primind ultimele indicaţii cu privire la anul şcolar care abia a început.

an şcolar an şcolar an şcolar an şcolar