Acasă -> Ştiri -> 2011 -> martie:

Locul I la Olimpiada judeţeană, domeniul mecanic

Data: 18/03/2011

Sâmbătă, 12 martie 2011, a avut loc Olimpiada la discipline tehnice, etapa judeţeană, la Drobeta Turnu Severin. De la Grupul Şcolar Industrial "Constantin Brâncoveanu" au participat 6 elevi, 3 la domeniul electric şi 3 la domeniul mecanic auto, obţinând rezultate mai mult decât meritorii.
La domeniul electric, eleva Creţu Simona cu media generală 8,65 a obţinut locul III, iar la domeniul mecanic auto elevul Dunărinţu Vasile Gheorghe a obţinut premiul I (media generală 9,60), Bălănescu Adrian - locul III (media generală 8,97) şi Guran Toma - menţiune (media generală 8,27).
De pregătirea elevilor de la domeniul electric s-au ocupat doamna profesor Floroiu-Iovan Mioara şi domnişoara Surdei Lorentza.
De pregătirea elevilor de la domeniul mecanic s-au ocupat domnii profesori: Dăneasa Dănuţ, Tatomir Simona şi Bărbieru Elena (pregătire practică).
La etapa naţională (domeniul mecanic auto) care se desfăşoară la Vaslui, în perioada 14-23 aprilie, va merge elevul Dunărinţu Vasile-Gheorghe şi alţi 2 elevi din Drobeta Turnu Severin, însoţiţi de doamna Tatomir Simona de la Baia de Aramă.
Felicităm pe acestă cale pe participanţi, în general, şi pe cei premiaţi, în special, şi-i dorim elevului Dunărinţu mult succes la etapa naţională!