Acasă -> Ştiri -> 2011 -> mai:

Menţiune, la Vaslui

Data: 03/05/2011

În perioada 17-21 aprilie 2011, s-a desfăşurat la Grupul Şcolar Industrial "Ştefan Procopiu" din Vaslui faza naţională a olimpiadei tehnice, domeniul Mecanică.
Din judeţul Mehedinţi au participat 3 elevi: Dunărinţu Vasile-Gheorghe (Grupul Şcolar Industrial "Constantin Brâncoveanu" Baia de Aramă - an de completare), Cioară Tatiana (Colegiul Tehnic "Domnul Tudor" - clasa a XI-a - rută directă) şi Pătraşcu Adelina (Colegiul "Decebal" - clasa a XII-a, rută directă) însoţiţi de doamna Tatomir Simona, profesor la Grupul Şcolar Industrial "Constantin Brâncoveanu" din Baia de Aramă.
Concursul a constat în două probe: proba scrisă şi proba practică. La proba scrisă Dunărinţu Vasile-Gheorghe a obţinut nota 9,30 iar la proba practică a obţinut nota 8,50. Cu media generală 8,77 elevul nostru s-a plasat pe locul 4 din 39 de participanţi obţinând astfel prima menţiune. Felicităm pe această cale pentru rezultatul foarte bun obţinut pe elevul Dunărinţu şi pe profesorii îndrumători: Dăneasa Dănuţ şi Tatomir Simona.

În faţa primăriei din Vaslui Spectacol Tatomir Simona şi Dunărinţu Vasile-Gheorhe ... cu premiul