Acasă -> Ştiri -> 2012 -> mai:

Parteneriat cu un colegiu tehnic din Câmpia Turzi

Autor: Prof. Ploscaru Nicoleta

Data: 18/05/2012

În data de 3.04.2012, un grup de elevi de la Colegiul Tehnic Victor Ungureanu din Câmpia Turzii, însoţiti de doamnele profesoare Spălnăcan Diana, Chereceş Monica, Moldovan Monica şi Răduţ Niculina au poposit în incinta şcolii noastre. Nu întâmplător ci în cadrul parteneriatului “Cultură, artă, spiritualitate” încheiat între grupul nostru şcolar reprezentat de doamna profesor doctor Dunărinţu Mihaela în calitate de director şi doamna profesor inginer Tatomir Simona, responsabil Comisia de perfecţionare şi Colegiul Tehnic Victor Ungureanu din Câmpia Turzii, reprezentat de doamna profesor Bozdog Paula în calitate de director şi doamna profesor Spălnăcan Diana, coordonator Comisie Programme şi Proiecte educative.
Oaspeţii au fost invitaţi în laboratorul de fizică şi chimie unde alături de elevi şi cadre didactice din şcoala noastră au asistat la prezentarea celor două instituţii şcolare. Domnul profesor doctor Cornel Boteanu i-a făcut părtaşi şi pe invitaţii noştrii la istoria şi frumuseţile mistice ale Plaiului Cloşani. A urmat vizitarea şcolii şi apoi elevii din Câmpia Turzii au participat la activităţile derulate în programul Scoala altfel.
A doua parte a zilei a fost rezervată unei drumeţii în împrejurimile oraşului Baia de Aramă, mai exact la Ponoarele, unde vizitatorii s-au putut bucura de peisajele minunate de la Peştera Ponoarele, Podul lui Dumnezeu, Lacul Zaton şi Bisericuţa de sub Stei.
Cu speranţa că ceea ce au văzut în zona noastră le-a plăcut, aşteptăm momentul când noi vom descoperi farmecul regiunii lor.

Şcoala altfel Şcoala altfel Şcoala altfel Şcoala altfel
  Şcoala altfel Şcoala altfel